Doçentlik Sınavı

Doçentlik Sınavı

Çok sevgili okuyucularımız, meslektaşlarımız ve arkadaşlarımız;

Yaklaşık bir yıldır "kardiyovaskulercerrahi.com"da sizlerle yazı ve bilimsel materyal paylaşamadığım için oldukça üzgünüm. Keza Journal-CVS de aynı ilgisizliğe uğradı ama inanın telafi edeceğim. Peki bu süreçte ne oldu da ilgilenemedim?

Ne olacak, önce sevgili, tontirik kızım Melisa doğdu, bir de doçentlik sınav süreci geçti başımdan. 2013 Nisan 30’da verdiğim dosya başarılı bulundu. Nihayet 19 Şubat 2014’te girdiğim sözlü sınavda başarılı oldum ve doçent olmaya hak kazandım. Burada bu süreçte bana destek olan "mentor’um" Prof. Dr. Cem Yorgancıoğlu (Master Yoga, herkese kendisi gibi bir mentor yoda atasın) olmak üzere ekip arkadaşlarım Op. Dr. Alper Gürbüz (az kaldı doçentliğe), Op. Dr. Arda Özyüksel (az kaldı doçentliğe), Doç. Dr. İbrahim Uçar ve Op. Dr. Tanzer Serter olmak üzere, ayrıca Prof. Dr. Atıf Akçevin, Prof. Dr. Serdar Günaydın, Prof. Dr. Anıl Apaydın, Prof. Dr. Bora Farsak, Doç. Dr. Tolga Tatar, Doç. Dr. Adem Güler, Op. Dr. Utku Ünal (az kaldı doçentliğe), Op. Dr. Murat Tavlaşoğlu (mitral profesörü), Prof. Dr. Rıza Doğan, Prof. Dr. Metin Demircin’e ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Yine jürimde olan sayın hocalarım Prof. Dr. Velid Halit, Prof. Dr. Sadettin Dernek, Prof. Dr. Gökhan İpek, Prof. Dr. Tanzer Çalkavur ve Prof. Dr. Gökhan Önem’e ayrıca saygı, sevgi ve şükranlarımı sunmak isterim. Saygıdeğer hocam Prof. Dr. Erkmen Böke'yi de rahmetle anıyorum.

Sevgili arkadaşlar, bu süreç maalesef o kadar uzun, yıpratıcı ve stresli bir süreç ki, bu sürece emeği geçen herkesi hatırlamak gerekli. İnsanın ailesinin desteği bir yana meslektaşlarından gördüğü destek de bşr kadar önemli. Özetle diyebileceğim şu: bu süreç çok ama çok stresli ve sıkıntılı, anlatılmaz yaşanır. Allah herkese yaşatsın ve benim gibi ilk seferde başarılı sonuç tattırsın.

Bu yazı biraz kısa ve böyle teşekkürlerle geçti, ama n’olcak, yeni bir unvan, burada reklam olmaz nasılsa, yeni başladığımız (ekipçe) hastane "Ankara Memorial" "yeni bir iş" ve "yeni bir aşk" "kardiyovaskulercerrahi.com & Journal-CVS" ki ayrılamazlar, 2014’de sizlere daha fazla yardımcı olmak, elimizden geldikçe ışık tutmak için uğraşacağız. N’olur kızmayın sınavdan sonra 1 ay kendime boş, ailemle vakit biçtim, hakkım olsun buna, ama bundan sonra tam gaz Kalp Damar Cerrahisi konusunda elimden gelen her şeyi size en kısa ve kolay yoldan anlatmaya çalışacağım. Aynı zamanda derneğimizde "Temel Bilimler Çalışma Grubu Genel Sekreteri" olarak görev aldım; bununla ilgili de çalışmalarımız olacak. Son olarak derneğimizin ikinci yeni, genç, parlak ve umut vaat eden dergisi Cardiovascular Surgery & Interventions'ı unutmayalım, yazı yollayalım.

Herkese iyi yazılar…

Not: Kişisel web sayfam barisdurukan.dr.tr’yi ziyaret edebilirsiniz ("dr.tr" süreci bir sonraki yazıda).

Makaleler Doç. Dr. A. Barış DURUKAN